Kayseri’de Gazeteci Azim Deniz’i silahla vurarak öldürme teşebbüsünde bulunan şahıs, 3,5 ayda tahliye oldu. 

Başıboş Sokak Köpekleri Dehşet Saçtı! Küçük Çocuk Yaralandı! Başıboş Sokak Köpekleri Dehşet Saçtı! Küçük Çocuk Yaralandı!

Olay, 5 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşti. Sabah saatlerinde evinden çıkan Azim Deniz’i planlayarak evinin önüne pusu kurup yakın mesafeden, öldürme amacı ile 4 el ateş edip yaralayan şahıs, Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesince 3,5 ay sonra tahliye edildi.

Böyle Karar Ne Görüldü Ne Duyuldu

Gazeteci Deniz’in Avukatı Aykan Mazmanoğlu, verilen kararla ilgili açıklamalarda bulunarak, Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesince hukuk tarihinde görülmemiş bir karara imza attığını belirtti. Planlayarak gazeteciyi evinin önünde vurduktan sonra kaçan ve Boğazlıyan'da yakalanan, şahsı, ‘kaçma şüphesi yok’ diye tahliye etti.

'Hukuk Tarihinde Nadiren Görülen Bir Karar'

Gazeteci Deniz’in Avukatı Aykan Mazmanoğlu yaptığı açıklamalarda, ‘Araştırmalarımız ve güçlü şüphelerimize göre, azmettirici tarafından evinin önünde pusu kurdurularak, müvekkilimi öldürtme amacı silahlı saldırıda bulunan ve müvekkilimi, biri ölümcül, 3 yerinden silahla yaralayan, tetikçi Adem Tembel Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından ‘Kaçma Şüphesi Yoktur’ diye serbest bırakıldı. Halbuki silahlı saldırıyı yapan tetikçi Adem Tembel, olay sonrası kaçarken polislerin dikkatli takibi sonrası Boğazlıyan’da yakalandı. Hukuk tarihinde nadiren görülen haksız ve adaletsiz bu karar, Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesince verilmiştir’ dedi.

Avukat Mazmanoğlu, ‘Kayseri’deki tüm hukukçu meslektaşlarıma sesleniyorum, bu hafta nöbetçi olan 2. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliğine, ‘müvekkilimin kaçma şüphesi yoktur’ diye tahliye talebinde bulunun ve Azim Deniz dosyasını örnek gösterin mutlaka tahliye edilecektir’ dedi. Avukat Aykan Mazmanoğlu 2 Sulh Ceza Mahkemesinin tahliye kararına itiraz edeceklerini de belirtti.
 

Kaynak: ÖZEL HABER