Kayseri’de yabancı uyruklu şahsın, bir çocuğu taciz ettiği görüntülerin sosyal medya ve birçok internet ortamında yayılması ile ilgili Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği yayın yasağı getirdi.

Yahyalı’da Deprem! Yahyalı’da Deprem!

İddialara göre yabancı uyruklu bir kişi, yabancı uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı. Olayın ardından toplanan kalabalık grup, şahsı almak için taşkınlık çıkardı. Özel harekat polisleri tarafından alınan şüpheli emniyete götürüldü. Danişmentgazi, Osmanlı ve Selçuklu Mahallelerinde kalabalık gruplar; yabancı uyruklulara ait araçları, iş yerleri ve ikametlerini ateşe verdi. TOMA araçları ile itfaiye ekipleri şehirde çıkan yangınlara müdahale etti. 

Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce Yayın Yasağı Getirildi

Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce; Mağdur ve ailelerinin toplum sağlığı ve ahlakını korumak ve yaşanan hadise sonrası toplumsal olayların önüne geçebilmek için yaşanan toplumsal olaylar ve mağdur çocuğun görüntülerini de kapsar nitelikte görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının 5187 sayılı Basın Kanunun 3/2 maddesi gereği 01.07.2024 tarihinden itibaren soruşturma evresi tamamlanana kadar yayın yapılması yasaklandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ