Bilim insanlarının yaptığı araştırma sonuçları "seni seviyorum" cümlesinin verdiği mutluluğu bile geride bırakacak bir cümleyi ortaya çıkardı. Araştırma sonuçlarında ortaya çıkan o cümle en çok mutluluk hormonu sağlayan cümle oldu.

Çay ve Kahve Tiryakileri Araştırmaya Katıldı

Japon bilim insanlarının dikkat çeken araştırması çerçevesinde beyin normları üzerine yapılan bu çalışmaya ilişkin detaylar duyanları şaşırttı. 100 çay ve 100 kahve tiryakisinin katıldığı araştırma sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Araştırmacılara göre ortaya çıkan sonuçlarda "çay demledim", "çay yaptım" veya "kahve hazır" gibi cümlelerin kişide mutluluk hormonu seviyesinin artmasına yol açtığı ortaya çıktı. 

Teknofest'e Adana'da Rekor Katılım! Kaç Kişi Başvuru Yaptı? Teknofest'e Adana'da Rekor Katılım! Kaç Kişi Başvuru Yaptı?

Seni Seviyorum'dan Daha Etkili! O Sözcük Mutluluktan Havalara Uçuruyor!

Çay Tüketiminin Mutluluk Seviyesini Arttırdığı Öğrenildi

Çalışmaya ilişkin yapılan açıklamada; boyun bezlerinin altında yer alan hormonların sinir sistemiyle birebir entegreli hareket etmesi dolayısıyla bir yükselişin yaşandığı vurgulandı. Kahve ve çay tüketilmesiyle beraber mutluluk seviyesinde yüzde yüz artış görüldüğü belirtildi.

Mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin hormonunu salgılayan ve genellikle ruh halini düzenleyerek duygusal dengeyi sağlayan bu cümle insanları adeta havalara uçuruyor.

Kaynak: Haber Merkezi