Kayseri Deniz Postası ekranlarında Gazeteci Azim Deniz’in konuğu olan AK Parti Milletvekili Murat Cahide Cıngı, gündeme ilişkin konular ve Erciyes Kayak Merkezi hakkında açıklamalarda bulundu. 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, “Kayseri’de işimiz kolay, 17-0 ihtimalini çok yüksek görüyorum, başkan adaylarımız çok iyi” dedi.

‘Şehrimiziniz Geleceği Özel Sektörün Omuzlarında Yükselecektir’

Kayseri’yi tanıtma gayretinden bahseden Cıngı, “Kayseri adına ekim ayından bu yana vazifelerimizi yürütüyoruz. Meclis içerisinde görev, seyahat dağılımları oluyor. Milletin seçilmiş vekilleri olarak Avrupa Birliği Konseyi, öte yandan Güneydoğu Asya ülkelerinin kurduğu birlik var orada görevim var. Şehrimizi hem Ankara’da hem de yurt dışından tanıtmaya çalışıyorum.  Kayseri yaşanabilir bir şehir, büyük bir şehir. Su, ulaşım, enerji, alışveriş yapmak gibi sıkıntılarımız yok. Şehrimizin radikal sorunları var otoyol hızlı tren havaalanı gibi, bunlarda çözülecek. Bu şehrimiziniz geleceği özel sektörün omuzlarında yükselecektir” şeklinde konuştu.

Jandarma Genel Komutanlığı Paylaştı! Kimse Komando'yu Bulamadı! Jandarma Genel Komutanlığı Paylaştı! Kimse Komando'yu Bulamadı!

‘Meslekli Eğitimi Devlet Olarak Sıfırdan Ele Almalıyız’

Mesleki eğitim hakkında konuşan Cıngı, Şehrimizde güzel şeyler oluyor. Üniversite eğitimi olmazsa olmaz ama bu eğitim iş ihtiyacını karşılayacak şeylere mani olmasın. Hayali yoksa böyle bir kaygısı yoksa üniversite okumasın. Gitsin sanat öğrensin, ziraat öğrensin. Mesleki eğitimde şuanda gelmiş olduğumuz Türkiye şartlarındaki en büyük sıkıntı insan. İş var çalışacak insan yok. Şehrimizde çok güzel meslek okulları var ama her meslek lisesine girişlerde 4 yıl boyunca öğrenilen mesleği mezun olduktan sonrada devam ettirmesi lazım. Meslekli eğitimi devlet olarak sıfırdan ele almalıyız” diye konuştu.

‘Erciyes Bu Kentin En Büyük Vizyonudur’

Erciyes, bizim kalbimizin en değerli yerinde. İstediğimiz noktaya kapıyı açtık ama hala bitirmiş değiliz. Yabancı turist görmek hayalimizdi bu hayale ulaştık. İsviçre’den uçak indirmek ise şuan ki en büyük hayalimiz. Şuan onu da yaparsak tamam oldu diyeceğiz. Enerjimizi Erciyes’i 365 gün kullanabilecek şekilde harcayalım dedik. Yıllardır sıcak suyun peşindeydik, sondajı bulup sıcak suyu temin ettik. Termal turizm için bulduğumuz su kalitesi iyi. Bu suyu otellere temin edeceğiz. Bu sayede Sağlık turizmini canlandıracak. Bungalov ev tarzı konaklama projemiz var. İyi bir yatırımcı bulabilirsek bu proje hayata geçecek. Kış turizmiyle ilgilenen Avrupalılar Erciyes’i tercih ediyor. Niye diyor? Düzenlediğimiz festivaller sayesinde. Erciyes bu kentin en büyük vizyonudur” ifadelerine yer verdi.

‘Kayseri’de İşimiz Kolay’

Yerel seçimler ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahseden Cıngı, “Kayseri’de işimiz kolay, 17-0 ihtimalini çok yüksek görüyorum başkan adaylarımız çok iyi. Emekliler de haklı olarak konuşuyor. Öğrenci kardeşlerimiz ve yatırımcıların ciddi sorunları var bunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Nereye gidersek gidelim her zaman bir sorunu olan kesim var bunlara ulaşıp sorunlarını çözmeye çalışacağız. Enflasyonu unutturan AK Parti’ydi. Bundan sonrada dişimizi sıkacağız. Mayıs hazirandan sonra enflasyon düzelecek ve enflasyonu unuttuğumuz dönemlere geri döneceğiz. Seçimleri atlatıp ekonomi odaklı çalışıp kısa sürede bu problemleri aşacağız” dedi.

Muhabir: Metehan Özgür