Ticaret ve sanayinin merkezi olan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen toplantıya Başkan Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Sayın Bayar Özsoy ve Murat Cahid Cıngı, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da katıldı.

Başkan Büyükkılıç, yatırımcılara hitap ederek, “Yüz akımız olan, gururumuz olan yatırımcı kardeşlerimiz, en son süreçte de asrın afeti olarak nitelendirilen deprem vesilesiyle fedakârlığın zirvesinde herkesin elinden tutan gayretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Sizlere Layık Olma Yolunda Gayret Gösteriyoruz’

Büyükkılıç, “Sizlere layık olma yolunda gayret gösterirken, 16 ilçe, 1 büyükşehir aynı şekilde 17-0 olarak bu dönemde Cumhur İttifakı olarak Mevla’m sizlere layık olmayı nasip etsin. Değerli dostlarımız, kıymetli hayırsever hemşerilerimiz, istikrarın ne demek olduğunu en iyi sizler bilirsiniz. Herkes istikrarı ve güvenli bir liman olarak yatırımcı açısından hem ülkemizin hem dünyanın bulunduğu konumu göz ardı etmez” dedi.

Başkan Büyükkılıç, yatırım ve hizmetlerini ‘önce insan’ odaklı gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Yatırımlar ve hizmetlerde fedakârlığın zirvesindeyiz, gerek büyükşehir, gerekse ilçe belediyeleri olarak yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koştuk. Önce insan odaklı yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarımızla sizlere layık olmaya gayret edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözü bizim olmazsa olmazımızdır” şeklinde konuştu.

Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz! Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz!

Akıllı şehir ve yapay zekâ projeleri hakkında konuşan Büyükkılıç, “Akıllı şehir ve yapay zekâ projeleri, teknolojiyi göz ardı etmeyerek daha kalitelisini, daha niteliklisini sağlama yönünde gayret göstereceğiz. GES, RES, biyogaz projelerini de hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

‘Talimatları Verdim’

Büyükkılıç, projeler hakkında talimat verdiğini belirtirken, “Maliye Bakanımızın bize bir tavsiyesi vardı. Organize sanayilerimizi ve serbest bölgemizi demiryolu ile buluşturma projesi, bu konu ile ilgili talimatımı verdim. Değerli OSB başkanlarıyla, serbest bölgede Mustafa başkanımızla birlikte ne gerekiyorsa yapacağımız yönünde gayret göstereceğiz. Ankara boyutunda görüşüyoruz, bunu mutlaka yapmamız, öncelememiz gerekiyor. Yatırımcı, istihdam, katma değer, ihracat bizim için önemlidir. Sizleri sırtımızda taşısak az. Üzerimize ne düşüyorsa varız. Şehrimize sevdalıyız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu da, “Yüzümüzü ak eden belediye başkanlarımız var. Belediye başkanlarımızın sahada, her aşamadaki çalışmaları, gayretleri bizlere yansıyor, biz de gurur duyuyoruz” diye konuştu.

‘Yerelde Bu Şehri En İyi Şekilde Yönettiğinizi Biliyoruz’

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın da “Hükümetimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı sevdasıyla hizmet ettiğine şahit oluyoruz. Sizlerin de yerelde bu şehri en iyi şekilde yönettiğinizi biliyoruz. Projeleri ile göğsümüzü kabartan siz değerli başkanlarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz. Hizmet eden, proje üreten, çalışan ve başaran başkanlarımıza yeniden görev tevdi edileceğine canı gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA