Dursun Ataş, sandıklara itiraz ettiklerini belirterek, "Şuan 13 oy farkla AKP’nin kazandığı görülüyor, ama biz itirazlarımız yapacağız. Biz incelediğimizde 49 sandığın 37’sinde maddi hata dediğimiz sayısal hatalar var. Delillere dayandırarak, ilçe seçim kuruluna itirazımızı yapıyoruz" dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, nefes kesen seçim yarışına sahne olan Yeşilhisar ilçesinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. İlçeye gidip durumu yakından takip eden Ataş, partilileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

İYİ Parti Yeşilhisar Belediye Başkan adayı Salih Karagöz ile birlikte açıklama yapan Ataş, "Sizin heyecanla beklediğinizi biliyoruz. Rahatsız olduğunuzu biliyoruz. Tüm Yeşilhisar halkı rahatsız. Biran önce seçimin sonuçlanmasını bekliyoruz.

Ataş Yeşilhisar 2

49 Sandığın 37’sinde Maddi Hata Dediğimiz Sayısal Hatalar Var

Bizler iki gündür il başkanımız, belediye başkan adayımız, ilçe başkanımız diğer arkadaşlar sandıkta olan biten bütün tutanakları bir araya getirip, birleştirip olan biten hatalara balkıyoruz. Sonuçta insanlar burada bir oy verdi, aylarca çalıştı adaylar, emek harcadı ortada bir haksızlık varsa bu düzelsin istiyoruz. 13 oy gibi az bir farkla kazandı görünüyor diğer adayın, ama incelediğimizde 49 sandığın 37’sinde maddi hata dediğimiz sayısal hatalar var" diye konuştu.

Sonuç Ne Çıkarsa Çıksın Biz Ona Razıyız Hep Beraber

Sonuçlar ne çıkarsa çıksın kabul edeceklerini söyleyen Ataş, "Umarım onlar da vicdanen bu haklara riayet ederler ve yeniden sandıkları sayarlar. Sonuç ne çıkarsa çıksın biz ona razıyız hep beraber. Sonuçta kul hakkı var burada, bir emek var. Biz bütün hataları bir araya getirdik, delillere dayandırarak itirazımızı yapıyoruz.

Ataş Yeşilhisar

Hep birlikte bekleyeceğiz. Bir karar alacaklar. Sonuç olarak tamamı sayılırsa kafalarda hiçbir soru işareti kalmaz. Net şekilde onlar kazanırsa biz tebrik ederiz, yolumuza devam ederiz. Ama biz kazanırsak da aynı olgunluğu onlardan bekliyoruz. Taşkınlığa gerek yok. Kimse kimseyi kırmasın. Bu seçim son seçim değil. Art niyet aramamaya çalışıyoruz.

 Hatalar var diyoruz. İnşallah itirazımız kabul edilir. Sonucun bizim lehimize sonuçlanacağına inanıyoruz. Kimse kimseyi kırmasın. Kamu görevlilerine de gereken saygıyı gösterelim. Tepkimizi de demokratik şekilde ortaya koyalım.  Kimse kimseye rahatsızlık vermesin. Bunu özellikle tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum"  ifadelerini kullandı.

SGK Uzmanından Dikkat Çeken Asgari Ücrete Ara Zam Yorumu! SGK Uzmanından Dikkat Çeken Asgari Ücrete Ara Zam Yorumu!

Editör: Ülkü Şimşek