16 milyon emeklinin gözü Temmuz'da emekli maaşlarına gelecek olan zamlardayken Bayram öncesi açıklanan çifte ödemeler hakkında bir gelişme yaşandı. 3 bin TL olan bayram ikramiyesi 10 Haziran'dan itibaren memur emeklisi, Bağ-Kur ve SSK emeklisi için ödenmeye başladı. Ancak emekli maaşı ödemesinde beklenen olmadı.

3 bin lira emekli bayram ikramiyesi ödemeleri başlamıştı. Daha önce açıklanan kararlara göre emeklinin emekli maaşı ve ikramiyesi aynı tarihlerde hesaplara yatacaktı. Hafta başında başlayan ödemelerle birlikte 4C Emekli Sandığı kapsamındakiler yani memur emeklileri için bayram ikramiyesi ödemeleri 10 Haziran Pazartesi günü yapıldı. 4B'li Bağ-Kur emeklisi de emekli ikramiyesi dün hesaplara yattı. 4A SSK emeklisi içinse ödemeler bugün başladı. 12-14 Haziran tarihlerinde de devam edecek.

Kayseri’de Yılın Modası! Kuyumculara Akın Ediyorlar! Kayseri’de Yılın Modası! Kuyumculara Akın Ediyorlar!

Emeklilerin bayram ikramiyesi ve emekli ödemelerinin erken hesaplara yatması beklenirken 16 milyon emekli uzun süre sonra bir ilk yaşadı. Erken maaş ödemesi için henüz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bir takvim açıklamadı. Herhangi bir açıklama yapılmadığı için emeklinin bayrama 3 bin TL ile gireceği gündeme geldi. Bir açıklama gelmemesi durumunda ise emekli maaşları bayramdan önce değil, normal ödeme takvimine göre yatırılacak.

Kaynak: Haber Merkezi