Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 302 mülki idare amirinin görev yerlerinde değişikliğe gidildi. Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Bu kapsamda birçok mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Bingöl Vali Yardımcısı görevinde bulunan Kayserili Muhammed Deniz Kılınç’ın yeni görev yeri belli oldu. Muhammed Deniz Kılınç’ın, yeni görev yeri ise Gümüşhane Vali Yardımcılığı olarak belirlendi. 

Muhammed Deniz Kılınç Kimdir?
1981 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Develi İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Niğde Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Mahalli İdareler Bölümü’nden 2002 yılında mezun olan Kılınç, 2003-2004 yıllarında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü (Fransızca Hazırlık)’nde okudu.
2004-2007 yıllarında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.
2007-2010 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yöneticilik yaptı.
2010-2013 yıllarında Muğla Defterdarlığı’nda Uzman Yardımcılığı yaptı.
2013 yılı Haziran ayında Kaymakamlık sınavını kazandı. Akabinde Aksaray’da Kaymakam adayı olarak göreve başladı.
Valilik stajını Aksaray’da Teftiş stajını Düzce (Gümüşova, Cumayeri ve Çilimli)’İlçelerinde tamamlayarak, Kaymakam refikliği görevini Hatay/Erzin ve Kayseri/Yahyalı’da yerine getirdi.
Taşköprü/Kastamonu’da vekalet görevini tamamladı.
 

Kayseri İçin Önemli Duyuru! Uymayanlara Yasal İşlem Uygulanacak! Kayseri İçin Önemli Duyuru! Uymayanlara Yasal İşlem Uygulanacak!

İyi Derecede 3 Dil Biliyor!
2015-2016 yıllarında Paris’te Sorbon Üniversitesi’nde yurt dışı yabancı dil eğitimini tamamlayan Kılınç, çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce ve arapça biliyor. Halen 9 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği’nde eğitim hayatına devam etmektedir.27 Aralık 2016 tarihinde Kaymakamlık kursunu bitirerek 02 Ocak 2017 tarihinde Ordu İli Kumru İlçesi  Kaymakamı olarak görevine başladı.
 

Kaynak: Haber Merkezi