Kayseri Melikgazi İlçesine bağlı Battalgazi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm ihalesi düzenlendi. Alanda 36 adet daire ve 3 adet dükkandan oluşan 1 blok için kentsel dönüşüm ihalesi gerçeklleştirildi.  

Kayseri-İstanbul 5 Saate Düşüyor! ‘Yüksek Hızlı Tren Hayırlı Olsun’ Kayseri-İstanbul 5 Saate Düşüyor! ‘Yüksek Hızlı Tren Hayırlı Olsun’

Melikgazi’nin birçok mahallesinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile ilçeyi yenileyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Battalgazi Mahallesi’nden de çalışmalarını sürdürüyor. İnovatif projelerin merkezi Melikgazi için kentsel dönüşüm çalışmalarına öncelik veren Başkan Palancıoğlu; ‘Vatandaşların huzur ve güvenliği için depreme dayanıklı, nitelikli binaların hayati önem taşıdığının bilincindeyiz ve bu bilinç ile ilçemizin imajını yenilemeye, çehresini güzelleştirmeye devam ediyoruz. Eski, alt yapı sorunu olan, depreme dayanıksız evlerin yerine, vatandaşlarımızın güvenliği ve refahı için her detayı düşünerek yeni yapılarımızı hayata geçiriyoruz. Yarınların Melikgazi’sini inşa ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi.

Dönüşüm ve yeniliğin gerekliliğini bilerek ilçeye daha konforlu alanlar kazandırıldığını söyleyen Başkan Palancıoğlu, ‘Mahallelerimizi sosyal yaşam alanları, parklar ve gerçekleştirdiğimiz çevre düzenleme çalışmaları ile daha modern hale getiriyoruz. Bu kapsamda Battalgazi Mahallesi’nde 1 blok, 36 adet daire ve 3 adet dükkanı kapsayan kentsel dönüşüm ihalemizi gerçekleştirdik. Yapılarımız inşallah en kısa sürede tamamlanacak ve hak sahiplerine teslim edilecek. İhaleyi kazanan firmamızı tebrik ediyor; hayırlı olmasını temenni ediyorum’ diye konuştu.

Kaynak: HABER MEKEZİ