Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmen atamalarına dair hazırlayıp kurula sunduğu ve devrim niteliğinde diye adlandırdığı yasa taslağı büyük tepkilere yol açtı. 
Binlerce atanmayı bekleyen öğretmen, Bakan Tekin’i istifaya çağırdı. Kendilerine verilen atama sözünün yerine getirilmediğini dile getiren öğretmenler, X sosyal medya platformunda, ‘İstifaEtBakanTekin’ hastagiyle Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e tepki gösterdi.

Konu Meclis'e Taşındı!

Gelecek Partisi İstanbul milletvekili İsa Mesih Şahin, konuyu meclise taşıdı ve Bakan Tekin’e sorular yöneltti. Milletvekili İsa Mesih Şahin, “Atama bekleyen öğretmenlerimiz Cumartesi günü Ulus’ta dolu altında mesajlarını iktidara verdiler. Bu arkadaşlarımız 2 şey istiyor; İlki yeterli sayıda öğretmen ataması olsun. İkincisi de sizin verdiğiniz sözü tutmanız ve mülakatların kaldırılması” diye konuştu.

Bakandan Öğretmenlere Atama Müjdesi! Bakandan Öğretmenlere Atama Müjdesi!

Devlet Bahçeli, Pınarbaşı İçin Son Sözünü Söyledi! Devlet Bahçeli, Pınarbaşı İçin Son Sözünü Söyledi!

Öğretmen Atamalarında Yeni Dönem! Mülakat Kalkıyor! Öğretmen Atamalarında Yeni Dönem! Mülakat Kalkıyor!

Bakan Ne Demişti?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz haftalarda öğretmen atamaları ile ilgili bu haftayı işaret ederek net bir rakam vereceğini ifade etmişti. Fakat bu konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, ‘Devrim’ niteliğinde diye adlandırdığı Milli Eğitim Akademisi adındaki projeyi duyurdu. Bakan Tekin, öğretmenler, KPSS puanı ile akademiye girdikten sonra 550 saatlik uygulamalı eğitimi başarıyla tamamlayanların sözleşmeli olarak atanabileceğini söyledi. 

CHP Liderinden Tepki!

Bu açıklamalar atama bekleyen binlerce öğretmeni hayal kırıklığına uğratırken, tepkilerini sosyal medyada gösterdiler.
CHP lideri Özgür Özel, öğretmen atamalarına ilişkin iktidara yüklenerek, “Atanamayan öğretmen değil, İktidarın atamadığı öğretmen’ sözleriyle tepki gösterdi.

Kaynak: Özel Haber