Bünyan ve Tomarza’ya Kritik Uyarı Geldi! Tedbirleri Alın Bünyan ve Tomarza’ya Kritik Uyarı Geldi! Tedbirleri Alın

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yurtdışı harçlarına zam geleceğini açıklaması ardından, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ‘Adını harç değil, haraç pulu koysak’ dedi

Geçtiğimiz günlerde borsa ve kripto para işlemlerinde vergi artışı çok tartışılmış, bunun üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu karardan vazgeçildiğini duyurmuştu.

Fakat yeni vergi paketinde yer alan bir diğer madde ise yurt dışı çıkış harçları. Ekonomim'den Canan Sakarya'nın haberine göre, TBMM gündemine bayram tatilinin ardından gelecek vergi paketinde yurt dışı çıkış harcında yüzde 566 ile 1066 arasında bir artış yapılması bekleniyor.

Açıklamaların ardından Başkan Özdağ X isimli sosyal medya platformu üzerinden Bakan Şimşek’e tepki gösterdi. Başkan Özdağ, ‘Adını harç değil, haraç pulu koysak. Sayın Şimşek, sınırlarımızdan girenlerden de harç, pardon haraç almayı düşünmez misiniz?’ ifadelerini kullandı. 

Zafer Partisi Bursa Osmangazi İlçe Başkanı Turgay Şimşek ise ‘Sayın Mehmet Şimşek %95ini Suriyelilerin kullandığı çoğu vergilerden muaf MA-MB...MZ plakalı araçlardan da vergi alsanız. Adamlar bedava yaşamanın yanında araçlara bizden üçte bir fiyata biniyorlar. Hani Türk Milletinin 2 yerine 3 kere MTV verdiği araçlara’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER