Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de Kocasinan Belediyesi Sosyal Tesisi Kafe Sinan’da yaşanan fiyat artışını gündeme getirilmişti. Yaklaşık bir yıldan bu yana zam yapılmayan Kafe Sinan’da bir günde yapılan artış tepkileri de beraberinde getirmişti. 

Daha sonra İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesisindeki fiyatların sosyal medyada paylaşılması büyük yankı uyandırdı. İstanbul’daki fiyatların Kayseri’de ki fiyatların neredeyse yarı fiyatında olduğu görüldü.

Sosyal Tesisi

Kahvaltı Tabağı İstanbul’da 65 TL, Kayseri’de 120 TL

Metropol şehir olan İstanbul’da fiyatların uygun olması Kayseri’de de aksine yüzde 100’e varan fiyat artışları sosyal medyada tepki topladı.
Fiyatlara göre İstanbul’da 65 TL olan kahvaltı tabağı Kayseri’de 120 TL olarak görüldü.

Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı! Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı!

Hamburger İstanbul’da 60 TL olurken, Kayseri’de Sinan Burger’in 180 TL. Bir bardak çay İstanbul’daki sosyal tesiste 6 TL olurken Kayseri’de ise 10 TL olarak belirlendi.. Bu fiyat farkları Kayserililere pes dedirtti. 

Kafe Sinan4499 Kopya55

Vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken Belediyelere ait sosyal tesislerin bu denli, fiyat farkının olması vatandaşları ‘Belediyede bunu yaparsa Marketler ne yapmaz’ yorumlarının yapılmasına neden oldu. 

Kaynak: ÖZEL HABER