Belediye meclis üyelerinin açıklanması ile birlikte İYİ Parti’de FETÖ tartışmaları Başladı

Belediye Meclis üyesi adaylarının açıklanması ile İyi Parti İçerisinden birçok partili Telefonla arayarak bazı Meclis üyesi adayları hakkında rahatsızlıklarını dile getirdi.
Partililerin tarafıma ilettiği rahatsızlıkların çoğunu dile getirmek anlamsız. Çünkü parti içi meseleler ve Kamuoyunun bilmesi gereken olaylar değil.
Lakin rahatsızlıkları odağını oluşturan FETÖ iltisaklı kişilerin Meclis Üyesi olduğu iddiaları benimde dikkatimi çekti. Partililerin iddialarını sizler için araştırdım.

Tartışmaların Odağında ki kişi İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanı Av. Yaşar Tuğrul Ercan
Yaşar Tuğrul Ercan’ın babası , Talas Lisesinde Öğretmen olan Mustafa Ercan
Annesi Fehime Ercan ise, Kayseri Kadın Politikalar başkanlığı Bölge koordinatörü
Araya bir not iliştirmek gerekir. İYİ Parti de gençlik Politikaları Başkanı, Kadın Politikaları Başkanı gibi isimleri siyasetteki yerel yöneticilerin tavsiyesi ile Genel Başkan atıyor. 
Yani Yaşar Tuğrul Ercan ve annesi Fehime Ercan’ın atamaları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Tarafından yapıldı. Burada ki önemli soru şu? Bu isimleri İYİ Parti genel başkanına Kayseri İYİ Parti teşkilatından kim ya da kimler referans oldu?

Yaşar Tuğrul Ercan mevcut görevinden istifa ederek, 4. Sıradan Talas Belediye Meclis üyesi adayı oldu.
Melikgazi Belediye Meclis üyeliği adaylığı için başvuran Yaşar Tuğrul Ercan’ı Melikgazi teşkilatı istemeyince, Talas Belediye Meclis üyeliğine ikna ettiler.
Av. Yaşar Tuğrul Ercan aynı zamanda İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş’ın danışmanı, Av. Seyit İmir’in yakın arkadaşı ve ofis ortağı.

Gelelim İYİ Partililerin FETÖ iddiasına
2017 Yılında sürdürülen FETÖ soruşturmasında, Yaşar Tuğrul Ercanın babası Mustafa Ercan FETÖ üyeliği ve Bylock kullanıcısı olmak iddiası ile Kayseri’de ki birçok ünlü isimle birlikte gözaltına alındı.    Özsoy Sosyal Medya hesabından “Uzun süre beraber çalıştığımız, stajerimiz, meslektaşımız, yeğenim SMMM Nazlı Özsoy Şahin ve Eşi SMMM Erhan Müslüm Şahin’in ofisimizi ziyareti bizi ziyadesiyle mutlu etti. Teşekkür eder mesleki ve siyasi hayatında başarılar dilerim” paylaşımı yapması ile ilgili Nazlı Özsoy hakkındada FETÖ bağlantısı iddiaları dile getiriliyor.  

Talas Belediye Meclis Üyesi adaylarından Nazende Büyükkatırcı’nın abisinin de yurtdışında FETÖ firarisi olduğu iddia ediliyor. 

Partililerin dillendirdiği Bu iddialar bana göre çok alakasız. Suçlar bireyseldir. Bir insanın yakını bir suça bulaştı diye o insanda aynı suçtan sorumlu tutulamaz