Samet Koç’un söylediklerini duyduğumda acaba Samet Kayserispor kulübü içerisine yerleşmiş ajan mı? diye düşünmeden edemedim.

Kulüpte yönetici olacaksın ve her bulduğun fırsatta, kulüp aleyhine konuşacaksın, aklım almıyor.

Samet Koç, taraftar ve mevcut yönetimin içindeki bazı kişilerce, eski yönetimin adamı olmakla suçlanıyor. Koç’un her dönemeçte kulübe gol atmak için fırsat kolluyor gibi görünmesi de, sanki bu durumu doğruluyor.

Kayseri Spor Basın Sözcüsü Samet Koç, bir grup arkadaşla yaptığı oturmada, yönetimin transfer tahtasını açtıramayacağını, laf olsun diye, göstermelik uğraştığını söylemiş.

Kayserispor taraftarı, şehrin yöneticileri, işadamları, siyasetçileri kenetlenmiş, transfer tahtası açılsın diye yönetime destek verirken, kulübün yönetiminde yer alan basın sözcüsü Samet ise oturma, oturma gezip mevcut yönetimin, transfer tahtasını açtıramayacağını, Çağdaş Atan’ın kulübü bırakacağını, kendisinin de istifa edeceğini söylemiş.

Transfer tahtasını açtırmak için son gündü. Kayserispor yönetimi, transfer tahtasını açtırabilmek için, tüm futbolcu ve kulüplerle anlaşmaya varmış, çözülemeyen sadece Fenerbahçe spor kulübü kalmıştı.
Şehrin yöneticileri, siyasetçiler, iş insanları, Fenerbahçe ile anlaşmaya varabilmek için, Ali Koç ile görüşüp ikna etmeye çalışıyordu. Fenerbahçe ile anlaşma gerçekleşmemesi için Samet Koç, Fenerbahçe kulüp başkanı Ali Koç’u arayarak, as başkan Nurettin Açıkalın’ın kulüpte geçerliliğinin olmadığını, onunla görüşmemesi gerektiğini söylediğini ve anlaşma yolunu tıkadığı, iddia ediliyor.

Bu iddialar doğru ise Samet Koç’un Kayserispor kulübünde bir dakika daha durmaması en hayırlısı olacaktır. 

Kayseri spor kulübü kimsenin özel şirketi değildir. Şehrin ortak değeridir. Her yönetici kendi döneminde kulübü en iyi yere taşımakla mükelleftir.