Kayseri’yi yaşanan taciz olayı büyük yankı uyandırdı. Kayseri halkı sokaklara dökülürken her yer savaş alanına döndü. Yaşanan olaya Kayserili milletvekillerin yanı sıra bir tepki de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan geldi.

Kayseri’de Suriye uyruklu olduğu öğrenilen bir şahısın 5 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar ettiği olayı sonrası halk sokaklara döküldü. Kayseri halkının ayağa kalktığı olayda taş üstünde taş kalmadı. Halk tacizci şahısı linç etmek için arbede çıkardı. Yaşanan olayın etkileri ise tüm Türkiye’ye yayıldı. Kayseri milletvekillerinin yanı sıra olaya Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da tepki gösterdi.

Karanlık Gecenin Kayserili Şehitleri Unutulmadı! Karanlık Gecenin Kayserili Şehitleri Unutulmadı!

'Ülkemizi İşgal Ettirdiniz'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şu ifadeleri kullandı:

“Kayseri’de yaşananlar konusunda yıllardır uyarıyorum. Olmaz kardeşim, ülkemizi işgal ettirdiniz! Bu duruma gelmemizin sebebi Erdoğan-Davutoğlu, bu basiretsiz ikilinin yarattığı sonuç kontrolsüz milyonlarca sığınmacı. Güvenlik güçleri gereğini yapar, halkımızı sükûnete davet ediyorum”

'Ülkemizi Yöneten İrade Bana Sığınmacıları Gönderdim Diye Yapmadığını Bırakmadı'

Özcan başka bir paylaşımında ise yine bahsettiği soruna değinerek, "Yıllardır verdiğim mücadele Bolu da sonuç verdi. Ülkemizi yöneten irade bana sığınmacıları gönderdim diye yapmadığını bırakmadı! Irkçı dediler,faşist dediler! Ama uzun süre kimse benim böyle olayları engellemeye çalışan bir vatansever olduğumu görmek istemedi! Yarından tezi yok, hatalı iktidar ve sessiz muhalefet bu konuyu derhal konuşmalı" dedi.

Kaynak: Özel Haber