Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yer alan Gesi Bağları Mahallesi’nde su krizi bitmiyor. Mahallede bir süredir devam eden su kesintilerinden bıkan vatandaşlar adeta isyan etti. Kurban Bayramı boyunca su ihtiyaçlarını karşılamayan sakinler, nereye şikayette bulunacaklarını şaşırdı. Kayseri’nin su dağıtım şirketi KASKİ’ye defalarca kez durumu bildirdiklerini ifade eden vatandaşlar, bir çözüme kavuşamadı.

KASKİ yetkililerinin durumu geçiştirdiklerini iddia eden sakinler, suyun çoğu zaman çok az bazen de hiç akmadığını dile getirdi.

Kayseri’de Gesi Mahallesi’nde Şok İddia! Su Krizinin Nedeni Ortaya Çıktı! (3) (1)

Söz Vermek Yetmiyor!

Bir vatandaş şikayetini böyle dile getirdi; “Burası Gesi Mahallesi Dere 2. Sokak’ta 15-20 hane 2 yıldır sular sıkıntılı. Geçen sene bura için KASKİ’ye defalarca kez gittik. Sözünü aldık teşekkürler. Ama söz vermek yetmiyor. Sözü yerine getirmek gerekiyor. Vatandaşa çözüm bulmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Gesi Mahallesi’nde Şok İddia! Su Krizinin Nedeni Ortaya Çıktı! (4)

Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı

Çözmezlerse Gesi Halkı Hakkını Arayacak!

Başka bir vatandaş; “Burada sıkıntı 3 yıldır var. Sular ikindi vakti azalır, akşam ise sular tamamen kesilir. Fakat diğer yakın sokaklarda hiç kesilmeden aynı hızla akmaktadır. KASKİ’ye defalarca kez gittik. Hep aynı bahaneler, deponun debisi az. Mesire alanı kullanıyor, tarımsal alan kullanıyor. Benim gözlemim Dere 2. Sokak’ta suların kesilmesi aynı zamanda diğer sokaklardaki suyun aynı 5 bar hızla akması.

Kayseri’de Gesi Mahallesi’nde Şok İddia! Su Krizinin Nedeni Ortaya Çıktı! (5)

Daire Başkanı M.U.B.’ye gittik, hoş karşıladı, teşekkür ederim. Yardımcı olacağını söyledi. Fakat zaman geçti. 2024 Kurban Bayramı’nda 5 gün boyunca sular sıkıntılı. Gitti, geldi. Dere 2. Sokak’ta 2-3 gündür hiç su akmıyordu. Bugün saat 10.00 itibariyle suyu verdiler. Şuan için sıkıntı devam ediyor. Fakat Salı itibariyle bu sorunu çözeceklerini söylediler. Çözmezlerse Gesi Mahallesi halkı hakkını arayacak” açıklamalarını yaptı.

Kayseri’de Gesi Mahallesi’nde Şok İddia! Su Krizinin Nedeni Ortaya Çıktı! (1)

Dikkat Çeken İddia!

Vatandaşın iddiasına Gesi Mahallesi’ne su verilmemesinin sebebini şu şekilde açıkladı; “Bu sabah saat 10 gibi su gelmeye başladı ama kesinlikle tazyik yok. Evin üst katına su çıkmıyor. Gesi bahçeli Mahallesine gelen su borusu Gesi villalara giden su borusu ile aynı hattı kullanıyor. Oraya daha düzgün bir şekilde su vermek için burayı kesiyorlar. Kendi ağızlarıyla bunu ima ettiler. Yasal olarak her yere başvurumuzu yapıyoruz. Pazartesi KASKİ’ye bizzat gidip dilekçemizi vereceğiz. Yine ilgilenmezlerse Valilik’e şikayete gideceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber