Türkiye’de kutlanan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda, kolluk kuvvetleri ve vatandaş arasında yaşanan tartışmalarda çok sayıda gözaltı yapıldı. Yaşanan tartışmaların ardından, Gezi Parkı Olaylarında konuşan bir polisin cümleleri yeniden gündeme geldi.

İstanbul Taksim’de kutlama yapmak 2013 yılında Gezi Parkı olaylarında yasaklandı. Bu yıl, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamalarında Taksim’e yürümek isteyen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Vatandaşın polise saldırması üzerine polis ve göstericiler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın üzerine çok sayıda gözaltı gerçekleşti.

Yaşanan olaylardan sonra Gezi Parkı olaylarında konuşan bir polisin görüntüsü gündeme geldi.

‘Demokratik Hakkınızı Sandıkta Kullanacaksınız’

3 İlçe ve 4 Belde Yeniden Sandığa Gidecek! 3 İlçe ve 4 Belde Yeniden Sandığa Gidecek!

Polis, kullandığı cümlelerde şöyle konuştu, ‘Tepki bu şekilde verilmez. Herkes burada gazdan bahsediyor. Gaz atmayalım, çekelim copları onlar da çeksin sopaları girelim kafa göz yaralım. Yüzlerce onlardan yüzlerce bizden. Bu şekilde daha mı iyi? Şu bahsettiğiniz gazlar inanın hayat kurtarıyor. Eğer demokratik bir ülkeyse burası demokratik hakkınızı sandıkta kullanacaksınız. Gelip buralarda polise taş atarak polisten cevap alarak, bu şekilde olmaz. Zurnanın en alttaki deliği var, en üstteki deliği var. Burada kimse üstteki deliklere bakmıyor, en alttaki deliklere bakıyor hep. Senin sıkıntın benimle değil benim sıkıntım seninle değil. Siz vatandaşsanız ben de vatandaşım, izinli günümde ben de çıkıyorum gelip ben de gezmek istiyorum.’

Kaynak: ÖZEL HABER